
Amphenol RF
Product No:
000-27000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN MHV RCPT STR SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.297
18.297
10
15.85645
158.5645
25
15.02824
375.706
50
14.8105
740.525
100
13.068105
1306.8105
250
12.196936
3049.234
500
11.935572
5967.786
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Extended Insulation |
| Includes | - |
| Impedance | Non-Constant |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 5000 V |
| Connector Style | MHV |
| Frequency - Max | 50 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Flange |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 000-27 |
| Contact Termination | Solder Cup |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Silver |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |