
Molex
Product No:
0019091122
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 6.30MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.311
1.311
10
1.11435
11.1435
100
0.920455
92.0455
1000
0.726674
726.674
2500
0.678234
1695.585
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Natural |
| Pitch | 0.248" (6.30mm) |
| Series | 1991 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Row Spacing | 0.248" (6.30mm) |
| Contact Type | Male or Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Number of Rows | 3 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 001909 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Number of Positions | 12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |