
RAF Electronic Hardware
Product No:
0105-S-28
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/16HD X 21/32 X 6-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.515
3.515
5
3.3364
16.682
10
3.24805
32.4805
25
3.16046
79.0115
50
3.07287
153.6435
100
2.897215
289.7215
250
2.721636
680.409
500
2.633818
1316.909
1000
2.546038
2546.038
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.188" (4.76mm) |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.94mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 0.844" (21.43mm) |
| Base Product Number | 0105-S |
| Length - Below Head | 0.656" (16.67mm) |