
RAF Electronic Hardware
Product No:
0105-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/16HD X 21/32 X 6-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.895
3.895
5
3.6993
18.4965
10
3.60145
36.0145
25
3.50436
87.609
50
3.40689
170.3445
100
3.212235
321.2235
250
3.01758
754.395
500
2.920243
1460.1215
1000
2.822896
2822.896
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.188" (4.76mm) |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.94mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 0.844" (21.43mm) |
| Base Product Number | 0105-S |
| Length - Below Head | 0.656" (16.67mm) |