
Essentra Components
Product No:
010832P100
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PAN SLOTTED MACHINE SCREW, NATUR
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1235
0.1235
5
0.1083
0.5415
10
0.09215
0.9215
25
0.07676
1.919
50
0.0722
3.61
100
0.06916
6.916
250
0.061446
15.3615
500
0.058368
29.184
1000
0.05529
55.29
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | - |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.080" (2.03mm) |
| Thread Size | #8-32 |
| Head Diameter | 0.320" (8.13mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 1.080" (27.43mm) |
| Length - Below Head | 1.000" (25.40mm) 1" |