
RAF Electronic Hardware
Product No:
0109-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PANEL SCREW KNOB SLOTTED #6-32
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.09
2.09
5
1.9874
9.937
10
1.93515
19.3515
25
1.88252
47.063
50
1.83027
91.5135
100
1.725675
172.5675
250
1.62108
405.27
500
1.568792
784.396
1000
1.516485
1516.485
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.188" (4.78mm) 3/16" |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.093" (27.76mm) |
| Length - Below Head | 0.906" (23.01mm) 29/32" |