
Weidmüller
Product No:
0110060000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 6-14 AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9445
6.9445
10
5.29055
52.9055
25
4.95558
123.8895
50
4.40496
220.248
100
4.309295
430.9295
250
3.974116
993.529
500
3.591076
1795.538
1000
3.184086
3184.086
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 60 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 57 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 12mm |
| Terminal - Width | 10.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 6-14 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 1.5-10mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |