
Essentra Components
Product No:
011032W025PC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 10-32 THREAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.779
0.779
5
0.665
3.325
10
0.55385
5.5385
25
0.52022
13.0055
50
0.49818
24.909
100
0.442795
44.2795
250
0.42066
105.165
500
0.398506
199.253
1000
0.376371
376.371
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Machine Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Polycarbonate |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.365" (9.27mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.505" (12.83mm) |
| Base Product Number | 011032W |
| Length - Below Head | 0.250" (6.35mm) 1/4" |