
Essentra Components
Product No:
011032W100PC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 10-32 THREAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4345
1.4345
5
1.1989
5.9945
10
1.0792
10.792
25
0.95912
23.978
50
0.86298
43.149
100
0.839135
83.9135
250
0.8151
203.775
500
0.791141
395.5705
1000
0.719226
719.226
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Machine Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Polycarbonate |
| Drive Type | Phillips |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.365" (9.27mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 1.255" (31.88mm) |
| Base Product Number | 011032W |
| Length - Below Head | 1.000" (25.40mm) 1" |