
3M (TC)
Product No:
0.125-5-4646
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED GRAY 1/8"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.3385
9.3385
10
8.92905
89.2905
25
8.11756
202.939
50
7.71153
385.5765
100
7.305595
730.5595
250
6.899774
1724.9435
500
6.493896
3246.948
1000
6.088028
6088.028
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Gray |
| Usage | General Purpose |
| Width | 0.13" (3.18mm) 1/8" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | VHB™ 4646 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0250" (25.0 mils, 0.635mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Acrylic Foam |
| Shelf Life Start | Date of Shipment |
| Temperature Range | 300°F (149°C) Max |
| Base Product Number | 4646 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C) |