
3M (TC)
Product No:
0.125-5-5559
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE INDICATOR WHITE 1/8"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.374
10.374
10
9.92085
99.2085
25
9.0193
225.4825
50
8.56824
428.412
100
8.11737
811.737
250
7.666424
1916.606
500
7.21544
3607.72
1000
6.764475
6764.475
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | White |
| Usage | - |
| Width | 0.13" (3.18mm) 1/8" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | 5559 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic |
| Tape Type | Indicator |
| Thickness | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Shelf Life | 18 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Paper |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | - |
| Base Product Number | 5559 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 71°F (21°C) |