
3M (TC)
Product No:
0.125-5-F9469PC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR CLR 1/8"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.465
4.465
10
4.10495
41.0495
25
3.92616
98.154
50
3.56934
178.467
100
3.390835
339.0835
250
3.212406
803.1015
500
3.033939
1516.9695
1000
2.855472
2855.472
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | - |
| Width | 0.13" (3.18mm) 1/8" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | VHB™ F9469PC |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic, 100MP |
| Tape Type | Adhesive Transfer |
| Thickness | 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Temperature Range | 300°F (149°C) Max |
| Base Product Number | F9469PC |
| Thickness - Adhesive | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Thickness - Backing, Carrier | 0.0040" (4.0 mils, 0.102mm) |
| Storage/Refrigeration Temperature | 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C) |