
Essentra Components
Product No:
012520WF200
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FILLISTER PHILLIPS SCREW, NATURA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.209
0.209
5
0.1824
0.912
10
0.1558
1.558
25
0.12996
3.249
50
0.12236
6.118
100
0.117135
11.7135
250
0.104082
26.0205
500
0.098876
49.438
1000
0.09367
93.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | - |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Phillips |
| Head Height | 0.205" (5.21mm) |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Head Diameter | 0.391" (9.93mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Binding Head |
| Length - Overall | 2.205" (56.01mm) |
| Base Product Number | 012520WF |
| Length - Below Head | 2.000" (50.80mm) 2" |