
Essentra Components
Product No:
0150013G075
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
SET SCREW SLOTTED HEAD 1/2-13 TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3585
1.3585
5
1.1343
5.6715
10
1.0203
10.203
25
0.90744
22.686
50
0.81662
40.831
100
0.793915
79.3915
250
0.77121
192.8025
500
0.748524
374.262
1000
0.680466
680.466
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | - |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.100" (2.54mm) |
| Thread Size | 1/2"-13 |
| Head Diameter | - |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | - |
| Length - Overall | 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Base Product Number | 0150013G |
| Length - Below Head | 0.650" (16.51mm) |