
Molex
Product No:
0150200425
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE FFC 40POS 0.50MM 1.18"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.249
3.249
10
2.85665
28.5665
100
2.27221
227.221
1000
1.882672
1882.672
2500
1.752836
4382.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Length | 1.180" (29.97mm) |
| Series | Premo-Flex 15020 |
| Package | Bag |
| Cable Type | FFC, FPC |
| Product Status | Active |
| Termination Style | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Base Product Number | 015020 |
| Number of Conductors | 40 |
| Length - Exposed Ends | 0.157" (4.00mm) |