
Molex
Product No:
0151660214
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE FFC 20POS 0.50MM 5"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.28
2.28
10
1.93895
19.3895
100
1.60208
160.208
1000
1.264802
1264.802
2500
1.18048
2951.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Length | 5.000" (127.00mm) |
| Series | Premo-Flex 15166 |
| Package | Bag |
| Cable Type | FFC, FPC |
| Product Status | Active |
| Termination Style | Top on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides |
| Base Product Number | 015166 |
| Number of Conductors | 20 |
| Length - Exposed Ends | 0.157" (4.00mm) |