
Molex
Product No:
0151670855
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE FFC 17POS 1.00MM 1.18"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1565
2.1565
10
1.8392
18.392
100
1.519145
151.9145
1000
1.199328
1199.328
2500
1.119376
2798.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Length | 1.180" (29.97mm) |
| Series | Premo-Flex 15167 |
| Package | Bulk |
| Cable Type | FFC, FPC |
| Product Status | Active |
| Termination Style | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Base Product Number | 015167 |
| Number of Conductors | 17 |
| Length - Exposed Ends | 0.157" (4.00mm) |