
Molex
Product No:
0153660061
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 6"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.871
5.871
10
5.16325
51.6325
100
4.107135
410.7135
1000
3.403062
3403.062
2500
3.168364
7920.91
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Length | 6.000" (152.40mm) |
| Series | Premo-Flex 15366 |
| Package | Bag |
| Cable Type | FFC, FPC |
| Product Status | Active |
| Termination Style | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Number of Conductors | 6 |
| Length - Exposed Ends | 0.157" (4.00mm) |