
Walsin Technology Corporation
Product No:
0201B103K100CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 10V X7R 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.01235
0.1235
50
0.00684
0.342
100
0.005605
0.5605
500
0.004028
2.014
1000
0.003164
3.164
2500
0.002878
7.195
5000
0.00265
13.25
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |