
Walsin Technology Corporation
Product No:
0201N100J100CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0095
0.095
50
0.00513
0.2565
100
0.004275
0.4275
500
0.003021
1.5105
1000
0.002375
2.375
2500
0.002156
5.39
5000
0.001986
9.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |