
Walsin Technology Corporation
Product No:
0201N390J500CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0209
0.209
50
0.01159
0.5795
100
0.009405
0.9405
500
0.006726
3.363
1000
0.005282
5.282
2500
0.004798
11.995
5000
0.004418
22.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 39 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |