0201X473K6R3CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0201X473K6R3CT
Description:
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 371116
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.047 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C