
RAF Electronic Hardware
Product No:
0215-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
9/16HD X 1 1/8 X 1/4-20 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.064
20.064
5
19.5054
97.527
10
18.3901
183.901
25
17.83302
445.8255
50
16.71829
835.9145
100
16.16102
1616.102
250
15.04648
3761.62
500
14.48921
7244.605
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Head Diameter | 0.563" (14.29mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.375" (34.93mm) |
| Length - Below Head | 1.125" (28.58mm) |