
RAF Electronic Hardware
Product No:
0219-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
9/16HD X 1 3/8 X 1/4-20 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.6095
7.6095
5
7.4119
37.0595
10
7.2124
72.124
25
7.01214
175.3035
50
6.61143
330.5715
100
6.41098
641.098
250
5.809972
1452.493
500
5.609617
2804.8085
1000
5.409281
5409.281
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Head Diameter | 0.563" (14.29mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.625" (41.28mm) |
| Length - Below Head | 1.375" (34.93mm) |