
RAF Electronic Hardware
Product No:
0230-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/4HD X 5/8 X 1/4-20 THD 1=10PCS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.7075
2.7075
5
2.5745
12.8725
10
2.50705
25.0705
25
2.4396
60.99
50
2.37196
118.598
100
2.236395
223.6395
250
2.100868
525.217
500
2.033076
1016.538
1000
1.965312
1965.312
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Head Diameter | 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Length - Below Head | 0.625" (15.88mm) 5/8" |