
Littelfuse Inc.
Product No:
023903.5MXP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 5X20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.102
1.102
5
1.0697
5.3485
10
1.0013
10.013
50
0.82878
41.439
100
0.69065
69.065
250
0.673398
168.3495
500
0.569791
284.8955
1000
0.500716
500.716
5000
0.448922
2244.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | 239 |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Melting I²t | 128.05 |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CE, PSE, UL |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| DC Cold Resistance | 0.037 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |