
3M (TC)
Product No:
0.25-5-4910
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TAPE DBL COATED CLEAR 1/4"X 5YDS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.748
20.748
10
18.86415
188.6415
25
17.92042
448.0105
50
16.97745
848.8725
100
16.034195
1603.4195
250
15.091016
3772.754
500
14.147818
7073.909
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | 3M (TC) |
| Color | Clear |
| Usage | General Purpose |
| Width | 0.25" (6.35mm) 1/4" |
| Length | 15' (4.6m) 5 yds |
| Series | VHB™ 4910 |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Acrylic |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Thickness | 0.0400" (40.0 mils, 1.016mm) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Status | Active |
| Backing, Carrier | Polyethylene Film |
| Shelf Life Start | Date of Shipment |
| Temperature Range | 199°F (93°C) Max |
| Base Product Number | 4910 |
| Thickness - Adhesive | - |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C) |