
Littelfuse Inc.
Product No:
0257030.PXAPC
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE AUTO 30A 32VDC BLADE ATO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.551
0.551
5
0.532
2.66
10
0.5149
5.149
50
0.4332
21.66
100
0.35967
35.967
250
0.32699
81.7475
500
0.277951
138.9755
1000
0.245252
245.252
5000
0.220723
1103.615
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | Green |
| Series | ATO® |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Automotive |
| Melting I²t | 1510 |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Response Time | - |
| Package / Case | Blade, ATO/ATC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus |
| Size / Dimension | 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm) |
| DC Cold Resistance | 0.00197 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |