
Littelfuse Inc.
Product No:
0298125.ZXBLT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.583
10.583
5
10.203
51.015
10
9.8249
98.249
50
7.55782
377.891
100
6.42409
642.409
250
6.046218
1511.5545
500
5.290455
2645.2275
1000
5.10151
5101.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | Blue, Green |
| Series | MEGA® |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Automotive |
| Melting I²t | 57800 |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus |
| Size / Dimension | 1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm) |
| DC Cold Resistance | 0.000423 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 125 A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 2kA |