
Weidmüller
Product No:
0303560000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 2-12 AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.224
13.224
10
11.63465
116.3465
25
10.97364
274.341
50
10.44468
522.234
100
10.246415
1024.6415
250
8.924262
2231.0655
500
8.593738
4296.869
1000
8.263214
8263.214
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 105 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 125 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 18mm |
| Terminal - Width | 18.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 2-12 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 2.5-35mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |