
KYOCERA AVX
Product No:
0306ZD224KAT2A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0306
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3211
3.211
50
0.22496
11.248
100
0.19285
19.285
500
0.144647
72.3235
1000
0.122142
122.142
2500
0.11572
289.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0306 (0816 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |