
Amphenol RF
Product No:
031-5329-52RFX
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN BNC RCPT STR 50 OHM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2775
3.2775
10
2.9735
29.735
25
2.8158
70.395
50
2.75044
137.522
100
2.619435
261.9435
250
2.29197
572.9925
500
2.226496
1113.248
1000
1.899078
1899.078
2500
1.768102
4420.255
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Insertion Loss | 0.2dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 500 V |
| Connector Style | BNC |
| Frequency - Max | 4 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 031-53 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Operating Temperature | - |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze |