
RAF Electronic Hardware
Product No:
0402-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PANEL SCREW KNOB SLOTTED #6-32
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.344
3.344
5
3.1787
15.8935
10
3.09605
30.9605
25
3.01188
75.297
50
2.92847
146.4235
100
2.76108
276.108
250
2.593728
648.432
500
2.510052
1255.026
1000
2.426386
2426.386
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.95mm) 5/16" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.563" (39.70mm) |
| Length - Below Head | 1.250" (31.75mm) 1 1/4" |