
KYOCERA AVX
Product No:
04023U3R9BAT2A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1425
0.1425
10
0.10355
1.0355
50
0.0589
2.945
100
0.04883
4.883
500
0.034238
17.119
1000
0.028348
28.348
2500
0.026382
65.955
5000
0.02414
120.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | U |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Ultra Low ESR |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 3.9 pF |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |