
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402B104M250CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.0456
0.456
50
0.0247
1.235
100
0.020235
2.0235
500
0.01444
7.22
1000
0.011343
11.343
2500
0.010317
25.7925
5000
0.00949
47.45
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |