
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402B223K500CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.05985
0.5985
50
0.03287
1.6435
100
0.02679
2.679
500
0.019133
9.5665
1000
0.015038
15.038
2500
0.01367
34.175
5000
0.012578
62.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |