
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402B474K100CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3135
0.3135
10
0.21755
2.1755
50
0.14516
7.258
100
0.12331
12.331
500
0.087039
43.5195
1000
0.076162
76.162
2500
0.072542
181.355
5000
0.067098
335.49
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |