
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402N101G500CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.02755
0.2755
50
0.01501
0.7505
100
0.012255
1.2255
500
0.00874
4.37
1000
0.006859
6.859
2500
0.006232
15.58
5000
0.005738
28.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |