
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402N101J101CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04465
0.4465
50
0.02413
1.2065
100
0.01976
1.976
500
0.014098
7.049
1000
0.011086
11.086
2500
0.01007
25.175
5000
0.009272
46.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |