
Walsin Technology Corporation
Product No:
0402X106M6R3CT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1805
0.1805
10
0.12445
1.2445
50
0.07467
3.7335
100
0.06308
6.308
500
0.043149
21.5745
1000
0.03818
38.18
2500
0.036518
91.295
5000
0.033202
166.01
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Walsin Technology Corporation |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |