
RAF Electronic Hardware
Product No:
0411-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/16HD X 15/16 X 8-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.0885
14.0885
5
13.7085
68.5425
10
13.32755
133.2755
25
12.56584
314.146
50
12.18489
609.2445
100
11.42337
1142.337
250
10.661774
2665.4435
500
10.280995
5140.4975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.313" (7.94mm) |
| Thread Size | #8-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.94mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.250" (31.75mm) |
| Base Product Number | 0411-SS |
| Length - Below Head | 0.938" (23.81mm) |