
Weidmüller
Product No:
0412260000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.1745
10.1745
10
8.71625
87.1625
25
8.31858
207.9645
50
7.47764
373.882
100
7.079495
707.9495
250
6.415806
1603.9515
500
5.973334
2986.667
1000
5.64147
5641.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 400V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 8mm |
| Terminal - Width | 6.5mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |