
Molex
Product No:
0441331400
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 3.00MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.912
0.912
10
0.75335
7.5335
80
0.628188
50.25504
1536
0.471105
723.61728
3072
0.455411
1399.022592
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Note | Contacts Not Included |
| Color | Black |
| Pitch | 0.118" (3.00mm) |
| Series | Micro-Fit 3.0 BMI 44133 |
| Package | Tray |
| Features | Blind Mating |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Contact Type | Female Socket |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Receptacle |
| Fastening Type | - |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | 044133 |
| Contact Termination | Crimp |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Number of Positions | 14 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |