
RAF Electronic Hardware
Product No:
0443-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HD X 9/16 X 10-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.957
1.957
5
1.634
8.17
10
1.4706
14.706
25
1.30682
32.6705
50
1.1761
58.805
100
1.143515
114.3515
250
1.110816
277.704
500
1.078136
539.068
1000
0.980134
980.134
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.438" (11.11mm) |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Base Product Number | 0443-S |
| Length - Below Head | 0.563" (14.29mm) |