
RAF Electronic Hardware
Product No:
0444-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/8 HD X 5/8 X 10-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.56
4.56
5
4.4422
22.211
10
4.3225
43.225
25
4.2028
105.07
50
3.96264
198.132
100
3.84256
384.256
250
3.482358
870.5895
500
3.362278
1681.139
1000
3.242198
3242.198
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.438" (11.11mm) |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.063" (26.99mm) |
| Length - Below Head | 0.625" (15.88mm) 5/8" |