
Littelfuse Inc.
Product No:
0456030.ER
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE BRD MT 30A 125VAC 72VDC SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6645
4.6645
5
4.503
22.515
10
4.34245
43.4245
50
3.37744
168.872
100
2.814565
281.4565
250
2.734138
683.5345
500
2.33206
1166.03
1000
2.211429
2211.429
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | NANO²® 456 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Melting I²t | 81 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus, PSE |
| Size / Dimension | 0.398" L x 0.123" W x 0.123" H (10.10mm x 3.12mm x 3.12mm) |
| DC Cold Resistance | 0.00132 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 72 V |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A AC, 500A DC |