
Weidmüller
Product No:
0456360000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONNECT 12 AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.0795
10.0795
10
8.63455
86.3455
25
8.23954
205.9885
50
7.40696
370.348
100
7.01252
701.252
250
6.355082
1588.7705
500
5.91679
2958.395
1000
5.588071
5588.071
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 15 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 19 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 8.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |