
RAF Electronic Hardware
Product No:
0469-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/2HD X 3/4 X 1/4-20 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.683
8.683
5
8.455
42.275
10
8.22605
82.2605
25
7.99786
199.9465
50
7.54072
377.036
100
7.31215
731.215
250
6.62663
1656.6575
500
6.398136
3199.068
1000
6.169632
6169.632
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.563" (14.29mm) |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Head Diameter | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 1.313" (33.34mm) |
| Length - Below Head | 0.750" (19.05mm) 3/4" |