
Weidmüller
Product No:
0474560000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK DISCONN 12-26AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.9155
10.9155
10
9.348
93.48
25
8.92126
223.0315
50
8.01952
400.976
100
7.5924
759.24
250
6.880622
1720.1555
500
6.406116
3203.058
1000
6.050208
6050.208
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Disconnect |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | 5mm x 20mm |
| Current - UL | 10 A |
| Voltage - UL | 300V |
| Current - IEC | 6.3 A |
| Voltage - IEC | 500V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | Fuse, Lever |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 8.1mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |