
Littelfuse Inc.
Product No:
047706.3MRET1P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE CERM 500VAC/400VDC AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2585
3.2585
5
3.1521
15.7605
10
3.04285
30.4285
50
2.39077
119.5385
100
1.956145
195.6145
250
1.901786
475.4465
500
1.630086
815.043
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | 477 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Melting I²t | 121.451 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, PSE, SEMKO |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm) |
| DC Cold Resistance | 10.97 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Voltage Rating - DC | 400 V |
| Current Rating (Amps) | 6.3 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A AC, 500A DC |